Pielgrzymka do Włoch

Asyż – Cascia –  Manopello – Lanciano

San Giovanni Rotondo – Monte Sant` Angelo

Monte Cassino – Rzym – Padwa

dzień 1 i 2 – godzina 17.00 spotkanie uczestników i przejazd nocny do jednego z  kurortów nad Morzem Adriatyckim w okolicach Rimini. Zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek, kolacja i nocleg.

dzień 3 –  Po śniadaniu wyjazd w stronę Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, oraz modlitwa przy grobie Świętego. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej – dalsze zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Franciszka. Po południu wyjazd do Cascii – spacer po mieście i modlitwa przy grobie św Rity. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

dzień 4 – Po śniadaniu przejazd do Manopello – Sanktuarium Świętego Oblicza gdzie , według tradycji chrześcijańskiej, znajduję się chusta z odbiciem twarzy zmartwychwstałego Chrystusa. Następnie wyjazd do Lanciano – miejsca, gdzie wydarzył się pierwszy, uznany, cud eucharystyczny . Wieczorem, przyjazd do San Giovanni Rotondo  na kolację i nocleg.

dzień 5 – Po śniadaniu, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Ojca Pio i modlitwa przy jego grobie a popołudniu wyjazd do miejscowości Monte Sant` Angelo znanej przede wszystkim z pięknego Sanktuarium Archanioła Michała, częściowo, wykutego w skale. Powrót do San Giovanni Rotonto na kolację i nocleg.

dzień 6 – po śniadaniu wyjazd do miejscowości Cassino. Modlitwa przy grobach polskich żołnierzy a następnie spacer po klasztorze Benedyktynów, miejsca, gdzie ostatnie lata swojego życia spędził św. Benedykt. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

dzień 7  – Po śniadaniu wyjazd do Rzymu i Watykanu; całodzienny spacer obejmujący takie miejsca jak: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Fontanna di Trevi, Panteon, Plac Navona,  Plac i Bazylika św Piotra. Późnym popołudniem wyjazd do hotelu na kolację i nocleg.

dzień 8 – Po śniadaniu przejazd do Padwy – miasta św Antoniego. spacer po mieście, zwiedzanie bazyliki oraz modlitwa przy grobie Świętego. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

dzień 9 – Powrót do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena 2000 zł zawiera:

Przejazd autokarem zachodnim LUX ( dwóch kierowców)

7 noclegi w hotelach turystycznych (pokoje dwuosobowe z łazienkami)

7 obiadokolacji i 7 śniadań

opieka pilota na całej trasie pielgrzymki

obowiązkową opłatę na fundusz gwarancyjny

ubezpieczenie NW i KL za granicą

opłaty wjazdowe i parkingowe na całej trasie

Bliższe informacje – ks. Piotr Waligóra  tel. 606 601 207