Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII Niedziela Wielkanocna – 28.05.2017r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Wczoraj odbyła się organizowana przez naszą parafię X Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W pielgrzymce wzięło ok.800 pątników. Wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy przyczyznili się do jej organizacji serdecznie dziękujemy. Część pielgrzymów z Kalwarii do Krakowa wróciła rowerami.
 2. Zachęcamy do nawiedzania i modlitwy w naszej świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w najbliższy poniedziałek wyjątkowo od godz. 10.00 do 18.00
 3. W poniedziałek 29.05. o godz.17.00 zapraszamy dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej, do spowiedzi, a po mszy św. o 18.00 na próbę. Natomiast w niedzielę 4.06 o godz.12.30 zapraszamy na Mszę Świętą
 4. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi Róża św. Ojca Pio , Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Nowenna.
 5. Młodzież z klasy I gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w czwartek 1.06. na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. natomiast od czwartku zaczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Składka z niedzieli zostanie przeznaczona na budowę domu parafialnego.W niedzielę również przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przeddzień uroczystości – w sobotę 3 czerwca od godz. 21.00 do godz. 24.00 w naszym kościele rozpoczniemy czuwanie modlitewne, które zakończymy Mszą św. o północy. Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne, a także parafian na to czuwanie modlitewne, w czasie którego prosić będziemy o dary Ducha Świętego dla nas i naszych bliskich.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Ofiarujmy w tym dniu modlitwę w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez Honorową Straż NSPJ. W pierwszą sobotę Msza św. Wynagradazająca NiepokalanemuSercu NMP o godz. 8.00. Odwiedziny u chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek ks. Proboszcz i ks. Piotr od godz. 9.00 i ks. Konrad od 15.00 a ks. Jarek w sobotę od godz. 9.00.
 9. Ogłoszenia w związku z dorocznym Parafialnym Piknikiem Rodzinnym (10 czerwca):

  – trwa zbiórka fantów, słodyczy i nagród do zabawy fantowej (rzeczy nowe lub prawie nowe, które ktoś chciałby przekazać, prosimy składać do zakrystii lub na plebanię do poniedziałku 5 czerwca); dotychczasowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy
  – tylko do przyszłej niedzieli trwa przyjmowanie zgłoszeń do przeglądu talentów dzieci i młodzieży naszej parafii pod hasłem „Mam talent od Pana Boga”; przegląd odbędzie się w części wieczornej pikniku od 19.00 do 20.00; osoby, które chciałyby wystąpić na scenie prezentując swoje umiejętności wokalne, muzyczne lub taneczne proszone są o zgłoszenie chęci udziału do zakrystii lub kancelarii najpóźniej do niedzieli 4 czerwca z informacją o proponowanej formie występu i danymi teleadresowymi; tylko dzieci zgłoszone na tydzień wcześniej wystąpią; w dniu imprezy nie będzie zapisów.
  – poszukujemy dorosłych i niepełnoletnich wolontariuszy, którzy w tygodniu od 5 do 10 czerwca i w samym dniu imprezy chcieliby pomóc w przygotowaniu i przeprowadzeniu pikniku; osoby chętne prosimy o pozostawienie kontaktu w zakrystii

 10. W weekend po Bożym Ciele już po raz siódmy wyruszy z naszej parafii Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy i z powrotem. Pielgrzymka trwa 5 dni z czego cały 3-ci dzień (w tym roku niedziela) to pobyt w Częstochowie nieopodal Jasnej Góry. Dzienne odcinki do przejechania to ok 75 km. Rowerzystów naszej parafii zachęcamymy do udziału pielgrzymce; można uczestniczyć tylko w pierwszej 3 dniowej części do niedzieli. Pielgrzymka potrwa w dniach od 16 do 20 czerwca 2017 (od piatku do wtorku). Bliższe informacje na plakacie w gablocie, na stornie internetowej parafii oraz u ks. Jarosława Nowaka organizatora i przewodnika grupy.