Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XV Niedziela Zwykła 15.07.2018r.

1. Przeżywamy kolejny tydzień wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o uczestnictwie we Mszy Św. Niedzielnej, prosząc o dobry i bezpieczny czas podróży i wypoczynku oraz powrotów. Przez cały okres wakacji w naszym kościele nie ma Mszy Św. o godz. 14.00.

2. Zechciejmy zwrócić uwagę na strój, w którym przychodzimy do kościoła, by był on godny. Przypominamy, że do miejsc świętych nie przychodzi się w krótkich spodniach, z odsłoniętymi ramionami, zbyt krótkich spódnicach i klapkach.

3. Zapraszamy na różaniec prowadzony przez Róża św. Siostry Faustyny w środę o godz. 17.30, a po Mszy św. na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. W zakrystii można składać intencję na Msze nowennową, z tyłu kościoła jest puszka, do której można wrzucać prośby i podziękowania na Nowennę.

4. 25 lipca czcimy i wspominamy świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego świętego, błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o roztropne ich wykorzystywanie i bezpieczne podróżowanie. Z tej okazji w przyszłą Niedziele 22.07. po każdej Mszy świętej na parkingu odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – NMP Szkaplerznej.