Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VIII Niedziela Zwykła – 27.05.2018r.
Uroczystość Najświętszej Trójcy
1. Wczoraj odbyła się organizowana przez naszą parafię XI Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W pielgrzymce wzięło udział ok.800 pątników. Wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy przyczyznili się do jej organizacji serdecznie dziękujemy. Część pielgrzymów z Kalwarii do Krakowa wróciła rowerami. Szczególne podziekowanie kierujemy wzgledem państwa Chmielom, Liszkom, Kłosowskim, Kurnikom i Serafinom.
2. Zachęcamy do nawiedzania i modlitwy w naszej świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w najbliższy poniedziałek od godz. 10.00 do 18.00
3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. natomiast od piątku zaczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. We wtorek, jak co tydzień próba chóru o godz. 19.00 w salce parafialnej.
5. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi Róża św. Kingi , Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Nowenna połączona z Nabożeństwem Majowym.
6. We czwartek obchodzić będziemy Uroczyśtość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało.
W tym dniu Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30; 18.00; 20.00. Z powodu procesji nie będzie Mszy św. o godz. 14.00. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy trasą do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godz. 12.30. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, oraz niesienia poduszek, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach Komunijnych, harcerzy, panie do feretronów, panów do baldachimu i chorągwi. W tym roku w procesji pójdziemy ulicami: Kobierzyńską, Lubostroń i Skośną. Ołtarze będą w następujących miejscach: I – ołtarz przy ul Kobierzyńskiej 187; II – przy ul. Lubostroń pod krzyżem przy zbiorowej mogile; III – na rogu ul. Lubostroń i ul. Skośnej; IV – ołtarz przy ul. Skośnej 4 (wjazd do OO. Kombonianów). Zakończenie procesji oraz odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w Kościele. Bardzo prosimy o pomoc
w przygotowaniu ołtarzy: I – ołtarz Róże Żeńskie, II – ołtarz Róże Męskie oraz Komitet i młodzież wolontariatu ŚDM, III – ołtarz wspólnota Domowego Kościoła ,
IV – ołtarz rodzice dzieci ze scholi i członkowie chóru parafialnego. Parafianie, którzy chcieliby wspomóc przygotowanie ołtarzy prosimy o kontakt w zakrystii do wtorku. Również prosimy
o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez Honorową Straż NSPJ. W pierwszą sobotę Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8.00. Odwiedziny u chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek ks. Proboszcz od godz. 9.00, ks. Konrad od 10.00 a ks. Jarosław w sobotę od godz. 9.00.
8. Zapraszamy do scholki „Aniołki Królowej” w każdą sobotę o godz. 9.00.
9. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy we wtorek o godz. 16.30 na spotkanie.
10. Już dzisiaj zapraszamy na nasz V (jubileuszowy) Parafialny Piknik Rodzinny, który odbedzie się w sobotę 9.06.2018 w godz. Od 15.00 do 21.00. Tegoroczna impreza będzie miała charakter narodowy z racjii 100 lecia odzyskania niepodległości. Wśród wielu atrakcji i konkursów na szczególną uwagę zasługuje konkurs kulinarny dla rodzin z cennymi nagrodami w formie wouczerów na rodzinną kolację oraz wieczorna część związana z naszą narodową tożsamością i wspólnym świętowaniem. Rozegrany zostanie również Zwiad Maryjny po terenie naszej parafii w poszukiwaniu miejsc kultu MB Królowej Polski. Bliższe informacje na plakatach w gablotach i na stronie www parafii.
11. Spotkanie techniczne dla organizatorów i wolontariuszy pikniku w środę o 19.00.
12. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Składka z niedzieli zostanie przeznaczona na budowę domu parafialnego.