Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2018r.

1. W zeszłą niedzielę na Budowę Domu parafialnego zebrano ofiarę w wysokości 9.210zł i 10 euro.
2. Zachęcamy do nawiedzania i modlitwy w naszej świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w poniedziałek od godz. 10.00 do 18.00
3. Jutro – w poniedziałek, po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się egzamin dla kl. III gimnazjum, dopuszczajacy do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rodziców, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym organizacji uroczystości przyjecia sakramentu bierzmowania, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie chóru parafialnego w salce
5. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi Róża św. Ojca Pio, wieczorna Msza Św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Nowenna. W zakrystii można składać intencję na Msze nowennową. Z tyłu kościoła umieszczona jest puszka, do której można wrzucać prośby i podziękowania na nowennę.
6. Zapraszamy na Drogę Krzyżową: w piątek o godz. 17.15 (szczególnie dzieci z rodzicami) oraz
o godz. 19.00 (młodzież i dorosłych). Gimnazjaliści w ramach przygotowania się do bierzmowania powinni uczestniczyć w Drodze Krzyżowej o godz. 19.00. W niedziele o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziś na nabożeństwie Gorzkich Żali będzie zbierana składka, która zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
7. Z myślą o potrzebujących pomocy Caritas rozprowadza Baranki Wielkanocne. Można je nabyć w zakrystii.
8. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świetych rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Dodatkowy plan rekolekcji udostępniony będzie na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie parafialnej
9. W następną niedzielę 18.03. o godzinie 16.00 będzię dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej pod czas której dzieci otrzymają książeczki.
10. Tradycyjnie jak co roku młodzież naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać palmy wielkanocne. Dochód z palm zostanie przeznaczony na potrzeby oazowej wspólnoty młodzieżowej, szczególnie na wiosenny wyjazd w góry i na rekolekcje wakacyjne. Za wszelkiem złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania.
11. Nasza parafia organizuje wyjazd do Lwowa na Ukrainie. Planowana wycieczka odbędzie się w dn.13-15 kwietnia (piątek, sobota, niedziela). Koszt wyjazdu – 250zł. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Bliże informacje u ks. Piotra.
12. W dzisiejszą niedzielę kazania wygłosi o. Bernardyn kapelan Stowarzyszenia HCPT Polska która organizuje pielgrzymkę dzieci chorych do Sanktuarium Maryjnego w Lourdes. Zachęcamy do złożenia ofiary dla dzieci potrzebujących pomocy.