Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2017r.

1. W każdy poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 18.00 zostanie otwarty kościół i będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do nawiedzenia w tym dniu naszej świątyni, aby pokłonić się Panu Jezusowi. Szczególnie zapraszamy do nawiedzenia koscioła w tym dniu osoby przechodzące obok światyni i tych, którzy korzystają z parkingu kościelnego odwożąc i odbierając dzieci ze szkoły.
2. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz.17.30 lub czwartek o godz. 17.00. Zbiórka ministrantów i zbiórka lektorów w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00
3. Uczniów klas VI i VII Szkoły Podstawowej oraz kl. II i III Gimnazjum, pragnących przygotowywać się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w poniedziałek, 18 września, na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do tego sakramentu.
4. Z racji nieobecności opiekuna grupy w najbliższy poniedziałek nie będzie spotkania Grupy Biblijnej dla dorosłych oraz w najbliższy piątek nie będzie spotkania Młodzieżowej Grupy Oazowej.
5. W środę o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Róże św. Kingi, a po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W zakrystii można zamawiać intencję na tą Msze św., natomiast z tyłu kościoła umieszczona jest puszka, do której można wrzucać prośby i podziękowania Matce Bożej na nowennę do Matki Bożej
6. W sobotę 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, organizowana jest modlitwa różańcowa wokół granicy Polski. O wyznaczonej godzinie wszyscy zgromadzeni na granicach Rzeczypospolitej, odmówią dwie części różańca w intencji naszej Ojczyzny i dwie części w intencji świata. Nasza parafia organizuje wyjazd na granicę ze Słowacją. Koszt wyjazdu – ok. 30zł. Zapisy w zakrystii.
7. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki , zakonnika, patrona Polski
– we czwartek – święto św. Mateusza , Apostoła i ewangelisty
– w piątek – błogosławionej Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
– w sobotę – św. Pio z Pietrelciny, zakonnika