OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu 09.12.2018r.

 1. W zeszłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne naszej parafii zostało złożone 10 380 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 2. W II Niedzielę Adwentu w całej Polsce modlimy się w intencji kościoła na Wschodzie. Z tej okazji gościmy w naszej parafii o. Cecyliana z Ukrainy. Po Mszy Św. można do puszki złożyć dobrowolna ofiarę na rzecz odnowy kościoła na Wschodzie.

 3. Zachęcamy do nawiedzania i modlitwy w naszej świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w każdy poniedziałek od godz. 10.00 do 18.00.

 4. W środę przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec prowadzony przez Róże św. Maksymiliana Kolbe, po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. Świece Caritas są do nabycia w zakrystii. Ofiara z ich rozprowadzania przeznaczona jest na pomoc potrzebującym. Można także nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, z których ofiara przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła. (Koszt zimowego ogrzewania naszego kościoła wynosi około 12.000 zł). Pragniemy również poinformować iż żadna osoba z naszej parafii nie jest wyznaczona do rozprowadzania opłatków po domach. Prosimy zachować czujność i ostrożność. .

 6. We wtorek 11 grudnia o godz. 10.30 grupa Integralne mamy organizuje Adwentowy Dzień Skupienia dla mam z dziećmi. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 7. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w roratach, odprawianych codziennie o godzinie 18.00, a w soboty o godzinie 7.00. Dwadzieścia minut przed Mszą Św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 8. Dzisiaj w szkole podstawowej nr 53 organizowany jest kiermasz świąteczny w godzinach 9.30-13.00. Przewidziane są liczne atrakcje. Serdecznie zapraszamy.

 9. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach pobłogosławimy sianko na nasze wigilijne stoły. Młodzież po Mszach Św., będzie przed kościołem rozdawać to sianko. Złożone przy tej okazji dobrowolne ofiary przeznaczone zostaną na wyjazd i potrzeby młodzieżowej wspólnoty Oazowej z naszej parafii.

 10. Wspólnota oazowa naszej parafii organizuje w czasie ferii obóz narciarski połączony z przeżyciem ŚDM w Panamie. Obóz odbędzie się w dniach 21-27.01.2019. Pozostało kilka wolnych miejsc. Bliższych informacji udziela Ks. Jarosław Nowak.

 11. U ministrantów przed kościołem jest do nabycia adwentowy numer gazetki parafialnej „Królowa”.