OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela 13.10.2019

  1. W ubiegła niedzielę na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii zostało złożone 11.788 zł i 8 Euro. Dziękujemy za złożone ofiary.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy „Dzień Papieski” związany z rocznicą wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka Św. Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tradycyjnie organizuje przed kościołem zbiórkę ofiar na stypendia dla zdolnej młodzieży. Za wszelki ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się poświęcenie odrestaurowanej kapliczki na skrzyżowaniu ul. Kobierzyńskiej i Przyzby. Odmówimy w intencji parafian żywych jak i zmarłych Różaniec. Serdecznie zapraszamy okolicznych mieszkańców oraz naszych parafian na to nabożeństwo.
  4. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki od godz. 10.00 do 18.00. Zachęcamy do nawiedzania i modlitwy w naszej świątyni.
  1. Nabożeństwa różańcowe, odprawiamy w październiku codziennie o godz. 17.30. Dodatkowe nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i osób które nie mogą przyjść o wcześniejszej porze, w piątki o godz. 19.00. Szczególnie w piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ich rodziców i studentów.
  1. We środę o godz. 17.30 Różaniec połączony z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, poprowadzi Róża Św. Ojca Pio. Intencje na Msze zamawiamy w zakrystii, zaś karteczki z prośbami i podziękowaniami, które są odczytywane i omadlane na nowennie wrzucamy do puszki z tyłu kościoła.
  1. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w wypominkach rocznych i jednorazowych (w listopadzie). Co miesiąc odprawiamy Msze w 3-piątek miesiąca o godzinie 18.00 oraz modlimy się w każdą niedzielę przed Mszami Św. o godz. 8.30 i 12.30 wspominając ich imiona. Pamięć o zmarłych, jest znakiem wiary w życie wieczne i prawdziwej miłości do tych, którzy przekroczyli już próg wieczności. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe oraz Msze za zmarłych, przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
  1. Przypominamy o działających w parafii grupach duszpasterskich:
Chór Parafialny – wtorek godz. 18.45
Wspólnota Młodych WIARY+GODNI – środa godz. 20.00 (co 2 tygodnie)
Biblijna Grupa dla dorosłych – czwartek godz. 18.45
Ministranci i lektorzy – zbiórka czwartek po Mszy o 18.00
Grupa Oazowa dla młodzieży – piątek godz. 19.00 (oprócz I-piątków)
Schola Aniołki Królowej – (dla dzieci które potrafią już czytać) soboty: godz. 9.00, niedziela: o 9.30 próba przed Mszą, 10.00 – udział w Mszy dla dzieci
Kręgi Domowego Kościoła – spotkania w soboty wg. wewnętrznego grafiku
* bliższe informacje o grupach i terminach spotkań na stronie internetowej parafii