OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu (Rok A) 
8.12.2019

 1. W II Niedzielę Adwentu w całej Polsce modlimy się w intencji kościoła na Wschodzie. Z tej okazji gościmy w naszej parafii o. Kazimierza Piotrowskiego i siostry ze zgromadzenia Maryi w Duchu Świętym pracujące na Ukrainie. Po Mszy Św. można do puszki złożyć dobrowolna ofiarę na rzecz odnowy kościoła na Wschodzie.
 2. W ubiegłą niedzielę na budowę Domu Parafialnego zebrano ofiarę w wysokości 10.730 zł . Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel.
 3. Zachęcamy do nawiedzania i modlitwy w naszej świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w każdy poniedziałek od godz. 10.00 do 18.00.
 4. Uczniów kl. VII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 18.00.
 5. W środę przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec prowadzony przez Róże św. Charbela, a po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Świece Caritas są do nabycia w zakrystii. Ofiara z ich rozprowadzania przeznaczona jest na pomoc potrzebującym. Można także nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, z których ofiara przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła. Pragniemy również poinformować iż żadna osoba z naszej parafii nie jest wyznaczona do rozprowadzania opłatków po domach. Prosimy zachować czujność i ostrożność.
 7. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w roratach, odprawianych codziennie o godzinie 18.00, a w soboty o godzinie 7.00. Pół godziny przed Mszą Św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 8. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach pobłogosławimy sianko na nasze wigilijne stoły. Młodzież po Mszach Św., będzie przed kościołem rozdawać to sianko. Złożone przy tej okazji dobrowolne ofiary przeznaczone zostaną na wyjazd i potrzeby młodzieżowej wspólnoty Oazowej z naszej parafii.
  * (ogłoszenie do godz. 12.00):
  Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny. Matka Boża, objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947r., powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Z racji niedzielnego porządku Mszy św., w tym dniu ok. godz.12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 12.30.

GRUPY PARAFIALNE (info. stałe spotkania):

Chór Parafialny
– wtorek godz. 18.45
Wspólnota Młodych WIARY+GODNI
– środa godz. 19.30 (po 1 i 3 niedzieli miesiąca)
Biblijna Grupa dla dorosłych
– czwartek godz. 18.45
Ministranci i lektorzy
– zbiórka czwartek po Mszy o 18.00
Grupa Oazowa dla młodzieży
– piątek godz. 19.00 (oprócz I-piątków)
Schola Aniołki Królowej
– sobota godz. 9.00 (spotkania formacyjne), 9.45 śpiew 
– NIEDZIELA 9.30 próba, 10.00 – udział w Mszy dla dzieci
Kręgi Domowego Kościoła
– spotkania w soboty wg. wewnętrznego grafiku
Parafialny Klub Turystyki Rowerowej 
– spotkania w soboty wg. wewnętrznego grafiku
* bliższe informacje o grupach i terminach spotkań na podstronach poszczególnych grup (boczne menu www. parafii)