OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 Niedziela Zwykła – 23.06.2019r.

  1. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy w tym czasie o uczestnictwie we Mszy Św. niedzielnej. Zechciejmy również zwrócić uwagę na strój, w którym przychodzimy do kościoła na Mszę Św. Nie powinno się wchodzić do miejsc świętych w krótkich spodniach, zbyt krótkich spódniczkach oraz z odsłoniętymi ramionami.

  2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00 – 18.00.

  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

  4. W środę o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi Róża św. Kingi, wieczorna Msza Św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Nowenna. W zakrystii można składać intencję na Msze nowennową. Z tyłu kościoła jest puszka do której można wrzucać intencję na nowennę.

  5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. W niedzielę procesja wokół kościoła o godz. 17.30, a w dni powszednie do czwartku procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dorosłych na nabożeństwa.

  6. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

(w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych)

w sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła; z okazji imienin ks. Piotrowi oraz wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

6. Po mszach świętych śpiewamy dzisiaj suplikacje z racji ogłoszonego wynagrodzenia za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu w Polsce.