Żywa szopka

6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz czwarty, w naszej parafii została zorganizowana „Żywa Szopka”. W postaci Maryi, Józefa, Trzech Króli, pasterzy i Aniołów, wcielili się zarówno dorośli, jak i dzieci. Jak co roku, „Żywa Szopka” zgromadziła tłumy wiernych, nie tylko z naszej parafii. Po każdej mszy św. w uroczystej procesji, Święta Rodzina wraz z Aniołami, pasterzami i Mędrcami udawali się do szopki przy kościele, gdzie licznie zgromadzeni uczestnicy mszy św. kolędowali oddając cześć Nowonarodzonemu Panu. Kolędowaniu akompaniowali akordeoniści: Góral i Krakowiak, a także dusz/pasterz ks. Piotr Waligóra, który przygrywał kolędy na saksofonie. Wszyscy mogli podziwiać zwierzęta, które były obecne w szopce… Księdzu Piotrowi oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej „Żywej Szopki” – bardzo dziękujemy… Dziękujemy również za wspólne kolędowanie przy „stajence betlejemskiej”.