IX Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy (5 dniowa)

21-25.06.2019 (piątekwtorek)

 

Zapraszamy na XI Pielgrzymkę Rowerową z Krakowa do Częstochowy i z powrotem

 

Hasło: W formie podziękowania za opiekę Matki Bożej Częstochowskiej i ekspiacji za profanację Jej wizerunku

 

Termin: 21-25.06.2018 (piątek – wtorek); możliwość uczestnictwa: 2, 3 lub 5 dni.

 

Trasa: Kraków – Rzędkowice (nocleg) – Częstochowa (2 noclegi) – Rzędkowice (nocleg) – Kraków

 

Organizator: Ks. Jarosław Nowak (Par. MB Królowej Polski – Kraków Nowy Ruczaj)

 

Opis: Pielgrzymka rowerowa jest aktywną formą religijnego przeżycia czasu podróży do cudownego obrazu Matki Bożej  w Częstochowie. Podróż odbywa się w dwie strony i liczy ok. 300 km. Trasa wiedzie malowniczymi zakątkami Jury Krakowsko-Częstochowskiej i podzielona jest na odcinki max. po 80 km: 2 dni podróż do Częstochowy, 1 dzień przerwy i odpoczynku w Częstochowie i na Jasnej Górze, 2 dni podróży powrotnej do Krakowa. Noclegi przewidywane są pod namiotami: 2 razy w Rzędkowicach i 2 noclegi pod namiotami na Campingu Oleńka w Częstochowie (na Campingu jest możliwość indywidualnego wykupienia miejsca w pokoju, kto nie chce pod namiotem). W trakcie pielgrzymki codzienna możliwość uczestnictwa w Mszy Świętej i modlitwach wspólnych podczas dnia. W zależności od chęci uczestników wspólnie przygotowujemy posiłki: poranne i wieczorne.

 

Grupa dostosowuje szybkość jazdy do możliwości i umiejętności grupy. Dodatkowo w obsłudze pielgrzymki jedzie samochód techniczny z przyczepą rowerową w razie awarii oraz zasłabnięcia lub opadnięcia z sił uczestników.

 

Bliższe informacje na plakacie oraz u głównego przewodnika pielgrzymki ks. Jarosława Nowaka. Zgłoszenia można dokonywać w zakrystii i kancelarii parafialnej oraz e-mailowo na adres przewodnika.

 

Kontakt: Ks. Jarosław Nowak, kom. 502 95 44 73, email: ks.jnowak@gmail.com