Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Rano nie ma Mszy Św., natomiast o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele, podczas której podziękujemy za dar kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Od godz. 21.00 – 22.00 Adoracja Pana Jezusa którą poprowadzi młodzież.

 Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy: od godz. 9.00 – Róża św. Kingi i św. Charbela, o godz. 10.00 – Róża św. Faustyny i św. Ojca Pio, o godz.11.00 – Róża św. Teresy i św. Maksymiliana, o godz. 12.00 adoracja dla dzieci prowadzona przez Scholę Parafialną. O godz. 15.00 – Droga Krzyżowa z Koronką do Miłosierdzia . O godz. 18.00 zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej, po której przeniesiemy Pana Jezusa do Bożego Grobu. Odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali.

Zachęcamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Grobie:

  • na godz. 21.00 zapraszamy parafian mieszkających na os. Europejskim, Czerwonych Makach, Piltza i z przyległych ulic;
  • na godz. 22.00 mieszkańców ul. Obozowej i całej strony prawej patrząc od kościoła w dół;
  • na godz. 23.00 parafian z ul. Kobierzyńskiej i przyległych do niej domów prywatnych. Niech towarzyszy nam modlitwa i skupienie nad tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. 9. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post, co do jakości i ilości. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota – adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 17.00. Warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Poświęcenie pokarmów będzie, co pół godziny, od godz. 9.00 do 15.00. Na godz.18.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie liturgii odbędzie się od poświęcenia ognia i paschału przed kościołem. Następnie Orędzie Wielkanocne, Liturgia Słowa oraz Liturgia Chrzcielna i pierwsza Msza Św.o Zmartwychwstaniu Pańskim. W sobotę na liturgię przynosimy świece. Uroczysta Rezurekcja po Liturgii Paschalnej wieczorem w sobotę.

 Scholka Aniołki Królowej w Wielki Czwartek wspólne uczestnictwo w liturgii o godz. 18.00, w Wielki Piątek godz. 11.30 próba w salce od 12 do 13 adoracja w kościele, 17.00 próba 18.00 śpiew na liturgii, Wielką Sobotę godz. 17.00 próba o godz. 18.00 śpiew na Mszy Wigilii Paschalnej.