W sobotę 9 czerwca 2018 serdecznie zapraszamy już na V (jubileuszowy) Parafialny Piknik Rodzinny przy naszym kościele w godz. 15.00 do 21.00 z przerwą od 18.00 do 19.00 na Msze Św. Tegoroczna impreza będzie miała charakter narodowy z racji 100-lecia odzyskania niepodległości dlatego zachęcamy by w stroje wpleść elementy i kolory narodowe. Przewidzieliśmy liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, konie, kącik plastyczny, malowanie twarzy, zabawy rodzinne i integracyjne z wodzirejami, wóz strażacki, rozgrywki, zabawę fantową oraz piknikowa gastronomię z ciastem, watą cukrową, popcornem, lodami i grillem. W przewie od 18.00 do 19.00 rozegramy konkurs kulinarny dla rodzin pt.: Niebo w gębie, z cennymi nagrodami w formie voucherów na rodzinną kolację. Wieczorna część związana będzie z naszą narodową tożsamością, zatańczymy razem Poloneza i wspólnie pośpiewamy pieśni patriotyczne. Rozegrany zostanie również Zwiad Maryjny po terenie naszej parafii w poszukiwaniu miejsc kultu MB Królowej Polski. Podobnie jak w zeszłym roku rozegramy rodziną zabawę z karnetami po której ok. 17.30 rozlosujemy cenne nagrody. Spotkajmy się razem by stworzyć dobrą wspólnotę, by się zintegrować i lepiej poznać.
– W tygodniu poprzedzającym imprezę będziemy prowadzić zbiórkę fantów, słodyczy i nagród na Parafialny Piknik Rodzinny. Rzeczy nowe lub prawie nowe, które ktoś chciałby przekazać, prosimy składać do zakrystii lub na plebanię najpóźniej do środy 6 czerwca 2018.
– Rodziny, które chciałyby wziąć udział w Konkursie Kulinarnym i Zwiadzie Maryjnym, proszone są o zgłoszenie chęci udziału w zakrystii lub sklepiku parafialnym.
– Jest możliwość zasponsorowania planowanych atrakcji piknikowych i zgłoszenia się do wolontariatu grupy organizacyjnej. Głoszenia można zostawić w zakrystii. Bliższych informacji udziela ks. Jarosław.

HISTORYCZNA GRA TERENOWA „Zwiad Maryjny”
Serdecznie zapraszamy do rodzinnego udziału w historycznej grze terenowej „Zwiad Maryjny”.
REGULAMIN
1. Cel:
Zwiad Maryjny ma zwrócić uwagę na tradycje maryjnego kultu na naszym terenie. Dotyczy 5 punktów: kościoła parafialnego, 2 kaplic, 2 figurek maryjnych.
2. Uczestnicy: W zwiadzie uczestniczą rodziny. Dla dzieci szkolnych wystawiane będą zaświadczenia uczestnictwa w zwiadzie do przedstawienia na lekcjach religii.
3. Możliwość wykonania zadań zwiadu:
2.06. 2018- Spacer dla chętnych ( z przewodnikiem ) po trasie zwiadu. Miejsce spotkania: okolice kapliczki na Zalesiu (ul. Kobierzyńska 122) o godz. 15:00 (trasa piesza ok. 3 km)
9.06. 2018- podczas Pikniku Parafialnego- całą Rodziną
albo w innym dogodnym dla rodziny czasie.
4. Punkt ( stanowisko) „Zwiad Maryjny” podczas pikniku parafialnego:
Punkt czynny będzie 9.06. 2018 od 15:00 do 17:30. Składanie kart z odpowiedziami do godz. 17:00. Losowanie nagród 17:30. Zadania zwiadu będą dostępne 2.06 podczas spaceru, 3.06 – w sklepiku przy kościele, 9.06- na stanowisku Zwiad Maryjny od godz. 15:00
Życzymy dobrej zabawy!

KONKURS KULINARNY „Niebo w gębie”
Serdecznie zapraszamy do zaprezentowania ulubionego dania na pikniku parafialnym w dniu 9 czerwca 2018 roku! Wystarczy że przyrządzisz 30 porcji do deugstacji aby wziąć udział w konkursie!
Wszystkich czeka dobra zabawa a zwyciężcę dodatkowo nagroda! Szczegóły u organizatorów i w poniższym regulaminie.
REGULAMIN
1. W konkursie gastronomicznym udział może brać rodzina lub grupa osób.
2. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić Joli tel: 607 178 272 lub Zsuzsy tel: 507 611 129 do dnia 7.06.2018.
3. Osoby biorące udział w konkursie gastronomicznym przygotowują jedną potrawę w ilości 30 porcji degustacyjnych.
4. Rodzaj przygotowywanej potrawy trzeba zgłosić do 7.06.2018.
5. Osoby biorące udział w konkursie muszą zorganizować sobie swoje stanowisko wydawania potraw.
6. Naczynia jednorazowe będą zapewnione przez organizatorów Parafialnego Pikniku Rodzinnego.
7. Osoby, które będą degustowali potrawy konkursowe otrzymają dwuczęściowy kupon, którego jedna część upoważnia do otrzymania potrawy, a druga służy do głosowania na daną potrawę.
8. Kupony do degustacji potraw można nabyć w cenie 1 PLN.
9. Rodzina/grupa, której potrawa otrzyma najwięcej głosów wygrywa konkurs i otrzymuje nagrodę.
Życzymy dobrej zabawy!

2018 PPR – Info o Pikniku

2018 – KONKURS KULINARNY – regulamin

2018 – ZWIAD MARYJNY – regulamin